Narva mnt 120, Tallinn 10127, Eesti

Single Blog Title

This is a single blog caption
14 Jul

Oru hotell ja moekunst – mis neid omavahel seob?

Venemaa legendaarse moekunstniku, -ajaloolase ja -kollektsionääri Aleksandr Vassiljevi nimi ei vaja ilmselt tutvustamist ei kodu- ega välismaal. Mainekatele väljaannetele, nagu vene Vogue ja Harper’s Bazaar, töötanud Vassiljev on eestlastele vast kõige paremini tuntud läbi KUMU 2014. aasta näituse „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“ ja moeteemaliste loengute.

IMG_1944 (2)

Aleksandr Vassiljev on avaldanud mitmes keeles ligi 40 raamatut moeajaloost, produtseerinud dokumentaalfilme, töötanud õppejõuna ning arendanud erinevaid moeprojekte. Ta on pidanud loenguid ja moealaseid seminare kogu maailmas. Vassiljevi kollektsiooni kuulub praegu üle 500 kostüümi, 3000 aksessuaari ja arvukas fotoarhiiv, mis sai alguse juba 1970. aastate keskel, kui Vassiljev oli vaid 16-aastane. Aleksandr Vassiljev jätkab kirglikult oma kollektsiooni täiendamist, külastades regulaarselt erinevate riikide kirbuturge ja oksjoneid. Tänaseks on Aleksandr Vassiljevi valduses üks maailma suurimaid vene ajaloolise kostüümi erakogusid. Tema rikkalik kostüümikogu hõlmab peamiselt esemeid 18. sajandist eelmise sajandi kolmekümnendate aastateni. Väljapanekut tema art déco kogudest on varem eksponeeritud Pariisis, Sydneys, Hongkongis, Tokyos, Istanbulis, Moskvas, Riias, Vilniuses ja Kaunases.

Mis on sel kõigel seost Oru hotelliga, mõtlete te ehk?

Meil oli au tõsiselt sümpaatset ja energilist moekunstnikku hiljuti võõrustada. Kinnitust selle kohta, et tegu on moehuvilise ja moe väsimatu propageerijaga, pole vaja kaugelt otsida. Maja oli täis nii moodi kui moekunstniku sarmi. Tõeliselt südamlik külastus, mis meie maja daamid elevusse ajas. Aga öelge mulle üks naine, keda mood ja maailmakuulsa moekunstniku külaskäik ükskõikseks jätaks?

Ahjaa. Minul jäi kuulsusega kohtumata, sest otseloomulikult olin ma just selleks külaskäiguks suutnud end reisile organiseerida. Tüüpiline! Ma loodan, et ta külastab meid varsti uuesti ja siis olen mina ka majas olemas.