Oru Hotel Superior*** http://www.oruhotel.ee Best Hotel in Tallinn Thu, 21 Sep 2017 07:33:12 +0000 et hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.4 Mida unustatakse hotellidesse? http://www.oruhotel.ee/mida-unustatakse-hotellidesse/ Tue, 19 Sep 2017 14:48:07 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=6259 On üsna tavaline, et külastaja unustab hotelli oma prillid või pooliku šampooni, aga on ette tulnud ka juhuseid, kus hotelli on unustatud näiteks kohver täis teemante. Oru hotellil on kombeks ise klientidega ühendust võtta, kuid võite alati helistada meie vastuvõttu numbril +372 60 33 300 kui avastate, et midagi on maha ununenud. Väga markantseid leide...

Jätka lugemist

The post Mida unustatakse hotellidesse? appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
On üsna tavaline, et külastaja unustab hotelli oma prillid või pooliku šampooni, aga on ette tulnud ka juhuseid, kus hotelli on unustatud näiteks kohver täis teemante.

Oru hotellil on kombeks ise klientidega ühendust võtta, kuid võite alati helistada meie vastuvõttu numbril +372 60 33 300 kui avastate, et midagi on maha ununenud. Väga markantseid leide meie hotellis õnneks või kahjuks polegi olnud.

Kas kujutate ette, et unustate reisides kaasa pakkida oma lemmiklooma? Just nii juhtus Šotimaal, kus töötajad leidsid mahajäetuna väikese õnnetu Šetlandi poni.

Budapestis leiti hotellist kotitäis tigusid. Nimelt oli üks külastaja terve oma puhkuse veetnud tigusid korjates, ent lahkudes unustas need maha.

Kui hotellitöötaja avastab mahajäetud kohvri, siis ta ei eelda, et seal sees võiks olla hunnik kunstjalgu, igale paarile ka sobivad jalanõud kaasas.

Ühte Suurbritannia hotelli unustati maha näiteks rinnaimplantaadid.

Kõige rohkem unustatakse hotellidesse raamatuid. 2013. aastal unustati Travellodge’i keti hotellidesse maha kokku 7000 „Viiekümne halli varjundi“ eksemplari.

Essexis leidis hotellitöötaja tuba koristama minnes eest aga spreipäevitamiseks mõeldud kabiini. Nimelt oli üks tüdrukuteõhtu nii rajuks läinud, et lahkudes unustati oma kraam kaasa pakkida. Ikka juhtub.

Kas Teie olete kunagi midagi hotelli unustanud?

The post Mida unustatakse hotellidesse? appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Meie jääme http://www.oruhotel.ee/meie-jaame/ Mon, 31 Jul 2017 22:16:54 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=6207 Kujutage ette, tänavu osales XII noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ ühtekokku 26 000 lauljat ja muusikut ja pealtvaatajaid oli enam kui 70 000. Kujutage ette seda massi. Kujutage ette seda laulukaaretäit inimest. Ja nüüd korrutage see laulukaare alune rahvaarv kahekümnega… See teeb kokku üle poole miljoni! Justnimelt 503 534 inimest on aastate jooksul leidnud tee meie majja....

Jätka lugemist

The post Meie jääme appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Kujutage ette, tänavu osales XII noorte laulu- ja tantsupeol „Mina jään“ ühtekokku 26 000 lauljat ja muusikut ja pealtvaatajaid oli enam kui 70 000. Kujutage ette seda massi. Kujutage ette seda laulukaaretäit inimest. Ja nüüd korrutage see laulukaare alune rahvaarv kahekümnega…

See teeb kokku üle poole miljoni! Justnimelt 503 534 inimest on aastate jooksul leidnud tee meie majja. Oru hotell on olnud avatud aastast 2002, mil toimus IX koolinoorte laulu- ja tantsupidu. Toona oli lauljaid 19 000.

Kusjuures, nii nagu on kasvanud laulupidu, on kasvanud ka meie maja külastavate inimeste arv. Meie jääme.

Üheskoos lauljate ja tantsijatega oleme ka meie olnud alati rõõmsad, kui Lauluväljak täitub laulvate eestlastega. Mõnus on aknad lahti teha ja kogu seda melu enda majja saada.

Meie kliendid juba teavad, kui meil, siis pidu. Aga mitte alati. Iga päev ei ole Lauluväljak täis muusikuid, lauljaid või pillimehi. On ka vaiksemaid päevi, kui Lauluväljakule saab lihtsalt jalutama minna, või talvel kelgutama, või laulukaare alla kiikuma…

Kui te pole Oru Hotelli veel jõudnud, siis nüüd on aeg sammud siia poole seada, sest meil on midagi kõigile – lastele, kunstihuvilistele, romantikutele, ärimeestele, niisama lõõgastuda soovijatele – tutvu meie pakketidega siin!

Kohtumiseni! Kui mitte enne, siis 5-7. juuli 2019 toimub taas üldlaulupidu. Noori näeb taas viie aasta pärast!

The post Meie jääme appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Mida te mäletate aastast 2002? http://www.oruhotel.ee/mida-te-maletate-aastast-2002/ Fri, 19 May 2017 07:50:39 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=6051 Mida te mäletate aastast 2002? Kas mäletate, et Eurovisioon korraldati sel aastal just Tallinnas? Või et Nokia tutvustas uusi mudeleid 6310, 9210, 3410 ja 3510, millest viimane toetas ka multimeedia sõnumite saatmist? Aga muusika edetabeleid mäletate? Missy Elliotti ja Nellyt või Eminemi, kes oma lauludega tabelite esiotsad vallutasid? See kõik oli 15 aastat tagasi. Ühtepidi...

Jätka lugemist

The post Mida te mäletate aastast 2002? appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Mida te mäletate aastast 2002? Kas mäletate, et Eurovisioon korraldati sel aastal just Tallinnas?

Või et Nokia tutvustas uusi mudeleid 6310, 9210, 3410 ja 3510, millest viimane toetas ka multimeedia sõnumite saatmist? Aga muusika edetabeleid mäletate? Missy Elliotti ja Nellyt või Eminemi, kes oma lauludega tabelite esiotsad vallutasid?

See kõik oli 15 aastat tagasi.

Ühtepidi nii lähedal, samas nii kaugel. Kõik ülaltoodud asjad kõlavad meile tuttavalt, kui keegi neid mainib. Kui aga keegi ütleb, et see oli 15 aastat tagasi, kergitab osa meist kulmu ja küsib, et kuidas nii, see oli ju justkui eile. Teine osa meist kergitab ka kulmu, kuid sellepärast, et see kõik tundub juba nii pikka aega tagasi. Võta sa siis kinni, kummal õigus on. Kas 15 aastat on pikk või lühike aeg?

Miks ma sellest kõigest räägin?

Vaadake, 15 aastat juhtus veel midagi. 15 aastat tagasi tegi uksed lahti üks hotell. Kas oskate aimata, mis hotell? Kas ütlesite, et see asub Kadriorus? Lauluväljaku külje all? Olete õigel teel.

See hotell, mis 15 aastat tagasi oma uksed avas, oli tõesti Oru hotell. Minu ja paljude teiste teine kodu. Tilluke, aga hubane, püsiklientide südamed võitnud ning uute klientide südamesse pugemas.

Aitäh kõikidele, kes on kaasa aidanud sellele, et saame sel kuul pidada väärikat sünnipäeva!

The post Mida te mäletate aastast 2002? appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Sõbrapäev http://www.oruhotel.ee/sobrapaev/ Mon, 13 Feb 2017 21:07:05 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5994 Mulle meeldib, et Eestis on Valentinipäev tuntud ka Sõbrapäevana. Mitte igaühel ei ole ehk varnast võtta „Valentine“ ja „Valentiinasid“, sõpru aga on meil kõigil ning sõpruse tunnustamine on minu meelest üks armas tegu. Pealegi on ju teada-tuntud tõde, et meie elukaaslased ja abikaasad on tihti meie parimad sõbrad. Kui peres on juba ka lapsed, siis...

Jätka lugemist

The post Sõbrapäev appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Mulle meeldib, et Eestis on Valentinipäev tuntud ka Sõbrapäevana. Mitte igaühel ei ole ehk varnast võtta „Valentine“ ja „Valentiinasid“, sõpru aga on meil kõigil ning sõpruse tunnustamine on minu meelest üks armas tegu. Pealegi on ju teada-tuntud tõde, et meie elukaaslased ja abikaasad on tihti meie parimad sõbrad. Kui peres on juba ka lapsed, siis mulle meeldib, et Valentinipäeval ei pea neid „jalust ära“ ajama, vaid saab ühiselt pidada ka Sõbrapäeva.

Kuhu ma selle sissejuhatusega jõuda tahan? Eelmise aasta lõpus tegime loosimise, mille võitja sai meie juurde hotelli puhkust nautima tulla. Auhinna võitja Merilin oli õnnelik, et loosiõnn just talle naeratas – oligi põhjus kohe lähenevat pulma-aastapäeva tähistama tulla.

Kui hiljem temalt küsisin, kuidas nad puhkusega rahule jäid, vastas ta, et nad jäid väga rahule ja eriti jäid rahule nende kaks last, kes samuti kaasa võeti. Minu meelest oli see nii armas, et vanemad ei suhtunudki võidetud auhinda kui „väljateenitud puhkusesse iseendale“ – nii me lapsevanemad ju oma väikeseid hotellipõgenemisi tihti nimetame – vaid muutsid selle retke perepuhkuseks. Lapsed olid lummatud akvaariumist ja joonistamisnurgakesest, vanemad hommikusöögist. Minule endale tegi aga erilist rõõmu, et nii Merilin kui tema abikaasa kiitsid eraldi meie tekke ja patju, need olla olnud pehmed kui pilved. Eelmises postituses sai just sel teemal kirjutatud ja rõõm oli kuulda, et kliendid seda tähele panevad.

Tulles loo algusesse tagasi – kohe-kohe on Valentini- ehk Sõbrapäev uksele koputamas. Sotsiaalmeedias tehakse nii naistele kui meestele juba vihjeid, mida kinkida ja mida kingiks oodatakse. Ka meie omaltpoolt anname teile vihje: võtke lapsed ja abikaasa või elukaaslane kaasa ning kinkige endale üks tore Sõbrapäev meie juures. Viivitage hommikul väljaregistreerimisega niikaua kui vähegi võimalk ja lihtsalt nautige killukest puhkust keset töönädalat. Aeg-ajalt on see ju ometi lubatud?

The post Sõbrapäev appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Täiusliku une saladus – see on Joutsen! http://www.oruhotel.ee/taiusliku-une-saladus-see-joutsen/ Thu, 01 Dec 2016 06:22:19 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5956 Pean ausalt üles tunnistama, et mul on üks kiiks. Mulle meeldib end magama minnes mähkida pehme ja hästi sooja teki sisse, nii et vaid ninaots ja varbad välja paistavad, ning selleks, et unekvaliteet oleks eriliselt hea, peab padi olema mugav ja kvaliteetne. Pikematele reisidele võtan ma võimalusel oma padja kaasa, sest minu jaoks ei ole...

Jätka lugemist

The post Täiusliku une saladus – see on Joutsen! appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Pean ausalt üles tunnistama, et mul on üks kiiks. Mulle meeldib end magama minnes mähkida pehme ja hästi sooja teki sisse, nii et vaid ninaots ja varbad välja paistavad, ning selleks, et unekvaliteet oleks eriliselt hea, peab padi olema mugav ja kvaliteetne. Pikematele reisidele võtan ma võimalusel oma padja kaasa, sest minu jaoks ei ole midagi hullemat kui rikutud puhkus, mis on tingitud halvasti magamisest.

comfortable soft pillows on the bed, white

Korralikud tekid ja padjad on olulised! Ja kus saaks nad olla veel olulisemad kui hotellis. Ükskõik, kas hotellis ööbimise eesmärk on puhkus või töö, on hea uni ja hommikul väljapuhanuna ärkamine ühtemoodi oluline. Oru hotellis tahame, et meie külalised tunneks end nagu oma teises kodus ja just seepärast oleme panustanud kvaliteetsetesse tekkidesse ja patjadesse. Kõikides numbritubades on nüüd Joutseni tekid-padjad. Igale kliendile on kaks patja, et ikka mõnusam oleks.

White pillows. Isolated

Joutseni näol on tegemist pereettevõttega, mis sai alguse 1936. aastal, kui Marius Pedersenile tuli äriidee, nähes oma naist Saimat saunas sulgi pesemas. Üsna pea oli äriga seotud kogu pere. Juba siis mõistis ettevõtte asutaja Marius, et ettevõtte edu aluseks saavad olla vaid oskused, kvaliteet ja suurepärane klienditeenindus. Nendele alustele tugineb ettevõte ka tänasel päeval. Maailma kõige põhjapoolsema suletoodete tootjana hindab Joutsen põhjamaist elustiili ja loodust – just nii, nagu ei tehta järeleandmisi looduses, ei tehta neid ka Joutsenis.

joutsen_logo

Võiksin sellest sümpaatsest pereettevõttest ja nende toodetest veelgi rääkida, kuid teate ju küll ütlust, et oma silm on kuningas. Siinkohal laiendaksin seda ja ütlen, et oma keha on kuninganna. Täiusliku une saladuse jälile saad sa meie juures ööbides.

The post Täiusliku une saladus – see on Joutsen! appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Scooterist Caaterini ja Oru hotelli! http://www.oruhotel.ee/scooterist-caaterini-ja-oru-hotelli/ Mon, 24 Oct 2016 07:44:07 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5945 Ootamatult (nagu igal aastal) on suvest ühtäkki sügis saanud ning sellega seoses pean ma blogilugejate ees vabandama, et olen viimaste hilissuviste hetkede nautimisega nii ametis olnud, et olen lausa ühe külalisloo teiega jagamata jätnud. Aga vanasõna ütleb „parem hilja kui mitte kunagi”. Te ju teate, et meie hotelli üheks suureks eeliseks on Tallinna laululava vahetu...

Jätka lugemist

The post Scooterist Caaterini ja Oru hotelli! appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Ootamatult (nagu igal aastal) on suvest ühtäkki sügis saanud ning sellega seoses pean ma blogilugejate ees vabandama, et olen viimaste hilissuviste hetkede nautimisega nii ametis olnud, et olen lausa ühe külalisloo teiega jagamata jätnud.

Aga vanasõna ütleb „parem hilja kui mitte kunagi”.

Te ju teate, et meie hotelli üheks suureks eeliseks on Tallinna laululava vahetu lähedus ja nii ei ole imestada, et seal toimuvate suurürituste ajal on hotell üsna kiiresti välja müüdud. Kellele meist ei meeldiks, kui kontserdile minekuks on vaja vaid koduuksest välja astuda. Kusjuures ma pean teile ka ära mainima, et väljendit „ koduuks” kasutasid meie tänase loo külastajad ise, see tegi südame soojaks, sest just kodune hotell me oma külalistele olla tahamegi.

Kristiina ja Viljar broneerisid endale meie juures toa selleks augustikuu nädalavahetuseks, kui laululaval toimus „We love the 90´s” retropidu. Viisakalt uurisin neilt, kas neil on plaanis sellele üritusele minna ning ega neil poleks midagi selle vastu, kui ma nendest blogisse väikese külalisloo teeksin. Muidu ma muudkui räägin siin ise, miks Oru hotell mulle meeldib, aga oleks aus ka meie külaliste arvamust teiega jagada.

Nii nagu ma arvasin, siis nad olidki peole minemas ja meie hotelli kasuks otsustasid nad just tänu selle asukohale. „Me elame tegelikult küll Tallinnas ja oleksime võinud õhtul peolt ka koju minna, kuid kolme lapse vanematena tundus meile nii ahvatlev võtta natukene aega iseendale,” rääkis Kristiina.

„Me oleme üles kasvanud 90ndate muusika saatel ning vanad lemmikud sellest ajast kui veel korralikult sai diskodel käia kohe kutsusid üritusele,” selgitas Viljar ning lisas siis muige saatel, et kui naine tegi ettepanku ka ööseks hotelli jääda, ei olnud tal midagi selle vastu, sest ega kodus väga rahulikult hommikuid voodis teleka ees nautida ei saa.

Oru hotellis olid mõlemad esmakordselt, kuid lubavad kui ühest suust, et tulevad kindlasti tagasi, eriti kui jälle mõnele laululava üritusele peaksid tulema. „Nii mugav on, ei pea muretsema parkimiskoha või ummikute pärast, samuti ei pea mõtlema selle peale, kumma kord on koju sõita,” naerab Viljar.

„Mis teile Oru hotellist kõige rohkem meeldis?” uurin ma neilt.

„Minule meeldis vaikus ja kodune tunne, me olime siin küll esimest korda, aga teenindajatest jäi mulje nagu me oleksime siin püsikunded, meid võeti nii soojalt ja sõbralikult vastu,” kiidab Kristiina.

Viljar kiidab hommikusööki. „Parem kui kodus,” ütleb ta ja märkab kohe Kristiina küsivat ja veidike etteheitvat pilku. „Ei, ma ei mõelnud seda, et sinu hommikusöögid kehvad on,” silub mees. „Lihtsalt tore oli, et nii suur valik oli, vaheldus noh…” Kristiina leebub ja nõustub mehega. „Jah, tegelikult on tõesti mõnus lihtsalt ärgata ja kohe hommikusööki nautima asuda, ei mingit stressi.”

„Me tuleme kindlasti uuesti tagasi!” lubab Kristiina lahkudes. Viljar lehvitab ja mulle endalegi jääb korraks tunne nagu oleksime me juba varasemast ajast tuttavad. Igatahes tere tulemast tagasi! Meie maja uksed-aknad on avali ootamas.

The post Scooterist Caaterini ja Oru hotelli! appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Oru hotell on mulle kui teine kodu http://www.oruhotel.ee/oru-hotell-on-mulle-kui-teine-kodu/ Mon, 12 Sep 2016 18:02:43 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5900 Oru hotell on mulle kui teine kodu. Siiski mitte selles mõttes, et veedan seal tööalaselt palju aega – seda muidugi ka; pean silmas just seda tunnet, mis kaasneb kodus olekuga. Oru hotell on pisike, kuid hubane. Teate ju küll seda lastelaulu – „mu koduke on tilluke, kuid ta on armas minule”? No vot. Just selline...

Jätka lugemist

The post Oru hotell on mulle kui teine kodu appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Oru hotell on mulle kui teine kodu. Siiski mitte selles mõttes, et veedan seal tööalaselt palju aega – seda muidugi ka; pean silmas just seda tunnet, mis kaasneb kodus olekuga. Oru hotell on pisike, kuid hubane. Teate ju küll seda lastelaulu – „mu koduke on tilluke, kuid ta on armas minule”? No vot. Just selline tunne.

img_0022-3

img_0257

Kui ma esimest korda hotellis tutvumisringkäigul olin, möödusime koridoris raamaturiiulist. Mulle jäi silma Nabokovi „Lolita” ja naeratus tuli suule. Kui ma olin veel päris laps, tundus kodus raamaturiiulis seisev „Lolita” nii põnev, kuid samas justkui keelatud raamat. Vaevalt mu vanemad selle lugemist mulle tegelikult keelanud oleksid, siiski lugesin romaani salaja. See oli minu väike saladus. Ja nüüd, nähes raamatut siin hotellis raamaturiiulis, võtsin selle esimest korda kätte täiskasvanuna ja mitte salaja. „Oi, seda tahan ma küll pärast tööpäeva oma toas lugeda,” ütlesin ma julgelt ja jalutasin mööda maja edasi raamat kõigile nähtavalt näpus.

img_9740-2

Taaskohtumine „Lolitaga” oligi see hetk, mil Oru hotell muutus minu jaoks kohaks, kus tunnen end alati koduselt. Ma loodan, et seda teete ka teie. Kui te ei ole meid veel külastanud, lubage mul meie maja teile põgusalt tutvustada.

Hotellis on 50 mugavat numbrituba, nende hulgas sviit saunaga, apartment-tuba, tuba mullivanniga, toad peredele. Eraldi toad allergikutele ja invaliididele. Ja teate mis veel? Meie juures on ka teie neljajalgsed sõbrad oodatud. Kas seda pole mitte hea teada? Hotellis töötab ka kaks ilusalongi, mis alati naiste näole naeratuse toob – mis võiks olla veel meeldivam, kui juuksur ja kosmeetik, kes nö. koju kätte tulevad.

Mina ise julgeksin väga soovitada meie hotelli ka perepuhkuseks. Esiteks on peretoas mõnusalt ruumi lausa viieliikmelisele perele; teiseks pakub meie asukoht Kadrioru pargi ja Lauluväljaku vahetus läheduses nii palju uudistamist ja tegevusi kõigile pereliikmetele. Kas eelmist postitust lugesite? Seal on teile mõned soovitused vaba aja veetmiseks, kui meie juures ööbite.

img_9870

img_9896

Kui otsite kohta, kus pidada sünnipäeva, pulmi, muid koosviibimisi ja loomulikult koolitusi, ärge unustage ka meie restorani ja banketisaali. Me oleme piisavalt väikesed kuid parajalt suured, et tunneksite end hubaselt ja mõnusalt ning kõik sõbrad-tuttavad ära mahuksid.

Mina poolt igal juhul – tere tulemast! Tere tulemast minu teise koju!

The post Oru hotell on mulle kui teine kodu appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Kultuurikilomeeter Oru Hotelli http://www.oruhotel.ee/kultuurikilomeeter-oru-hotelli/ Sat, 30 Jul 2016 09:46:06 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5831 Ma olen väga suur jalutaja. Alati kui ma satun mõnda uude linna, võin ma tundide viisi jalutada, avastada uusi ja huvitavaid kohti, pildistada, kulgeda omas rütmis. Aga miks mitte jalutada ka oma kodulinnas? Taastutvuda vaatamisväärsustega, võtta aeg maha ja lihtsalt nautida. Ma olin kesklinnas astumas bussi peale, et jõuda Oru hotelli, ja kuigi ma vedasin...

Jätka lugemist

The post Kultuurikilomeeter Oru Hotelli appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Ma olen väga suur jalutaja. Alati kui ma satun mõnda uude linna, võin ma tundide viisi jalutada, avastada uusi ja huvitavaid kohti, pildistada, kulgeda omas rütmis. Aga miks mitte jalutada ka oma kodulinnas? Taastutvuda vaatamisväärsustega, võtta aeg maha ja lihtsalt nautida. Ma olin kesklinnas astumas bussi peale, et jõuda Oru hotelli, ja kuigi ma vedasin enda järel ka tillukest reisikohvrit, leidsin ma end ühel hetkel mõttelt, et tahan hotelli jalutada. Mõeldud-tehtud.

Allpool toon ma ära 10 põhjust, miks ma soovitan teil samasugune jalutuskäik ette võtta. Varuge aega ja soovitavalt liikuge ilma reisikohvrita.

1. Tallinna kesklinna suurlinnalik melu on omamoodi vaatamisväärsus. Kiirustavad inimesed, trammid, bussid, ummikutes seisvad autod, kõrghoonete klaasjad pinnad. See kõik asendub ootamatult hoopis rahulikuma tempoga, kui olete jõudnud mere äärde. See mõnus segu kiirest linnaelust ja omas tempos kulgevatest mere ääres jalutavatest paaridest mõjub kuidagi teraapiliselt.

IMG_0152

IMG_0148

2. Jalutuskäik piki mereranda. Kauguses paistavad reisilaevad, Viimsi poolsaar, linna poolt paistavad vanalinna tornid. Klassikaline kilukarbivaade avaneb uuest küljest, nagu fotoobjektiiviga lähemale suumituna. Tuul puhkub mere lainetama. Tekib soov kingad jalast võtta ja paljajalu liival jalutada. Suhteliselt kesklinnas on teil võimalik jalutada paljajalu mererannas!

3. Reisisadamas seisvad kruiisilaevad. Need kohe püüavad pilku. Te jääte neid silmitsema, võtate kotist kaamera ja püüate pildile jäädvustada nende laevade suurust võrreldes tavaliste reisilaevadega.

4. Skulptor A. Adamsoni ja arhitekt Nikolai Thamm noorema poolt valmistatud Russalka mälestussammas, mis on pühendatud Venemaa keisririigi soomuslaeva Russalka hukkumisele.

Tallinna sadamast väljunud laev läks tormisel Soome lahel põhja 7. septembril 1893. Lisaks komandörile hukkus 11 ohvitseri ja 166 meremeest, nende hulgas kuus meest Eesti- ja Liivimaalt. Ellujäänuid ei olnud. Uppunud Russalka leiti üles alles 110 aastat hiljem, Eesti Meremuuseumi käivitatud otsingutel 2003. aasta juulis. Laev oli vööripidi 30 meetri ulatuses põhjamudasse tunginud ja seisis peaaegu püstloodis 74 meetri sügavusel.

Võib juhtuda, et satute Russalka juures kokku pulmaliste seltskonnaga, sest paljudele (vene rahvusest) kuulub Russalka juures pildistamine pulmatavade hulka.

IMG_0142

5. Kadrioru park, mis jaguneb mitmeks erinevaks osaks. Näiteks rahvapark.

1935–1940 peeti Eesti Vabariigis pargi- ja kodukultuuri taasväärtustamist kui iseseisvuse, eneseväärikuse ja teadvustamise väljendamist riiklikult tähtsaks. Kavas oli Kadriorg ja seda ümbritsev ala tervikuna kujundada kauni haljastusega meelelahutuslike ürituste korraldamise piirkonnaks, nn. rahvapargiks. Park kujundati erinevas eas ja mitmekesiste huvidega inimestele kasutamiseks, mis ongi rahvapargi olemuse esimene kriteerium. Luigetiigi ümbrus kujundati vöökirjas peenra ja päikesekellaga, ehitati noortepark, vabaõhu kontserdiplats kõlakoja, purskkaevu ja kiviktaimlaga (praegu roosimägi) ja Apollo plats skulptuuriga.

6. Jaapani aed. Kadrioru pargi Jaapani aia puhul on tegemist tiigiaiaga, mille koosseisu kuulub ka teeaed. Jaapani aia kivide paigutus on inspireeritud Tallinna vanalinna katusemaastikust ja kujundus lähtub ühest sissepääsust. Tulevikus paigutatakse aeda väravad, teemaja, ootepaviljon, kaks silda väikesele tiigile, laternad, kätepesunõud jms detailid, mis kuuluvad Jaapani aeda.

IMG_0130

7. Kadrioru loss. Katariina I-le pühendatud hilisbarokse Itaalia villatüübist lähtuva lossi kavandas 1718. a Itaalia arhitekt Nicola Michetti. Nurgakivi. Peale Peeter I surma jäi loss riigivalitsejate suveresidentsiks, olles Eestimaa kuberneri ülevaatuse all. 1921–1928 tegutses lossis Eesti Kunstimuuseum; 1929 muudeti loss riigivanema suveresidentsiks; 1946–1991 oli loss Eesti Kunstimuuseumi peahoone; 22. juulil 2000 avati lossis Kadrioru kunstimuuseumi vanemale Lääne-Euroopa ja Vene kunstile pühendatud Eesti Kunstimuuseumi filiaal.

IMG_0134

8. Ülejäänud muuseumid ja vaatamisväärsused Kadrioru pargis. Köögimaja ehk Mikkeli muuseum, lastemuuseum Miia Milla Manda, vahimajad, lustla, Presidendi kantselei, Peeter I majamuuseum, A. Weizenbergi allee, päikesekell, jääkelder, suur hundikuristik, Hundikuristiku ojaga olete te tegelikult ka juba Oru hotelli jõudnud, kuid ärge veel peatuge, on jäänud veel kaks vaatamisväärsust.

9. KUMU. Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseum avati 17. veebruaril 2006. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. Kumu tegevuses on väga olulisel kohal rahvusvaheline mõõde: pooled vahelduvatest näitustest (neljas näitusesaalis toimub aastas kokku 11–12 suuremat näituseprojekti) tegelevad eesti kunsti ja pooled rahvusvahelise kunstiajaloo ja kaasaegse kunstiga.

10. Tallinna lauluväljak. Eesti rahva ühisteadvuses on kaks üldlaulupidudega seotud veendumust. Esimene ütleb, et 1869. aastal laulis nimetu maarahvas ennast euroopalikuks rahvaks, ja teine, hilisema ajaga seotu, kinnitab, et eesti rahvas laulis ennast vabaks. 1988. aastal toimusid just siin nõukogude võimu lõpetamist nõudvad suurmeeleavaldused koos ühislaulmistega, millest võttis osa ligi kolmandik eestlastest. Arhitekt Alar Kotli projekteeritud laululava (1960) on nõukogude ajal püstitatud modernistlikest ehitistest üks silmapaistvamaid ning erandlikumaid just oma originaalse kaarekonstruktsiooni poolest. Iga viie aasta tagant toimuvad üldlaulupeod toovad kaare alla tuhandeid lauljaid. Suurimas ühendkooris on olnud ligi 25 000 lauljat.

Laululava kõrval paikneb 42 m kõrgune tuletorn, mille tipus on vaateplatvorm kauni vaatega kogu Tallinnale ning tuleurn, milles süüdatakse tuli laulupeo ajaks.

Kas tundus pikk reis ja liiga palju (aja)lugu? Aga kas te usute, et kogu see jalutuskäik oli kõigest 5,51 km pikk ja võttis minul aega 1 tunni ja 11 minutit? Kuidas ma seda nii täpselt tean? Laisa pühapäevasportlasena ühendasin ma meeldiva kasulikuga, panin Endomondo tööle ning lisasin mõnusa jalutuskäigu tehtud trennide hulka. Kaks ühes 😉

Teil soovitan ma aega võtta ja muuseumidesse ka sisse astuda, võtta kaasa piknikukorv või külastada mõnda Kadrioru pargi kohvikut. Uskuge mind, sellest tuleb üks meeldejääv jalutuskäik!

The post Kultuurikilomeeter Oru Hotelli appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Oru hotell ja moekunst – mis neid omavahel seob? http://www.oruhotel.ee/oru-hotell-ja-moekunst-mis-neid-omavahel-seob/ Thu, 14 Jul 2016 21:29:57 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5810 Venemaa legendaarse moekunstniku, -ajaloolase ja -kollektsionääri Aleksandr Vassiljevi nimi ei vaja ilmselt tutvustamist ei kodu- ega välismaal. Mainekatele väljaannetele, nagu vene Vogue ja Harper’s Bazaar, töötanud Vassiljev on eestlastele vast kõige paremini tuntud läbi KUMU 2014. aasta näituse „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“ ja moeteemaliste loengute. Aleksandr Vassiljev on avaldanud mitmes...

Jätka lugemist

The post Oru hotell ja moekunst – mis neid omavahel seob? appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Venemaa legendaarse moekunstniku, -ajaloolase ja -kollektsionääri Aleksandr Vassiljevi nimi ei vaja ilmselt tutvustamist ei kodu- ega välismaal. Mainekatele väljaannetele, nagu vene Vogue ja Harper’s Bazaar, töötanud Vassiljev on eestlastele vast kõige paremini tuntud läbi KUMU 2014. aasta näituse „Pidu sinus eneses. Art déco mood Aleksandr Vassiljevi kogust“ ja moeteemaliste loengute.

IMG_1944 (2)

Aleksandr Vassiljev on avaldanud mitmes keeles ligi 40 raamatut moeajaloost, produtseerinud dokumentaalfilme, töötanud õppejõuna ning arendanud erinevaid moeprojekte. Ta on pidanud loenguid ja moealaseid seminare kogu maailmas. Vassiljevi kollektsiooni kuulub praegu üle 500 kostüümi, 3000 aksessuaari ja arvukas fotoarhiiv, mis sai alguse juba 1970. aastate keskel, kui Vassiljev oli vaid 16-aastane. Aleksandr Vassiljev jätkab kirglikult oma kollektsiooni täiendamist, külastades regulaarselt erinevate riikide kirbuturge ja oksjoneid. Tänaseks on Aleksandr Vassiljevi valduses üks maailma suurimaid vene ajaloolise kostüümi erakogusid. Tema rikkalik kostüümikogu hõlmab peamiselt esemeid 18. sajandist eelmise sajandi kolmekümnendate aastateni. Väljapanekut tema art déco kogudest on varem eksponeeritud Pariisis, Sydneys, Hongkongis, Tokyos, Istanbulis, Moskvas, Riias, Vilniuses ja Kaunases.

Mis on sel kõigel seost Oru hotelliga, mõtlete te ehk?

Meil oli au tõsiselt sümpaatset ja energilist moekunstnikku hiljuti võõrustada. Kinnitust selle kohta, et tegu on moehuvilise ja moe väsimatu propageerijaga, pole vaja kaugelt otsida. Maja oli täis nii moodi kui moekunstniku sarmi. Tõeliselt südamlik külastus, mis meie maja daamid elevusse ajas. Aga öelge mulle üks naine, keda mood ja maailmakuulsa moekunstniku külaskäik ükskõikseks jätaks?

Ahjaa. Minul jäi kuulsusega kohtumata, sest otseloomulikult olin ma just selleks külaskäiguks suutnud end reisile organiseerida. Tüüpiline! Ma loodan, et ta külastab meid varsti uuesti ja siis olen mina ka majas olemas.

The post Oru hotell ja moekunst – mis neid omavahel seob? appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Pardiralli 2016 muljed läbi Eveliisi pilgu http://www.oruhotel.ee/pardiralli-2016-muljed-labi-eveliisi-pilgu/ Thu, 16 Jun 2016 18:02:10 +0000 http://www.oruhotel.ee/?p=5767 Enne kui ma laupäeva õhtul blogiauhindade jagamisele läksin, käisin ma kolleegidega ka Kadrioru Pardirallilt läbi. Kiire kõrvalepõikena mainin ära, et mingil määral võttis Oru hotell ka blogiauhindade jagamisest osa, pannes omalt poolt välja väikese puhkuse ühele tublile töömesilasele. Aga edasi siis Pardiralli muljetest. On vist muidugi ka sõnadeta selge, et tegu on geniaalse ja tänuväärse...

Jätka lugemist

The post Pardiralli 2016 muljed läbi Eveliisi pilgu appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>
Enne kui ma laupäeva õhtul blogiauhindade jagamisele läksin, käisin ma kolleegidega ka Kadrioru Pardirallilt läbi. Kiire kõrvalepõikena mainin ära, et mingil määral võttis Oru hotell ka blogiauhindade jagamisest osa, pannes omalt poolt välja väikese puhkuse ühele tublile töömesilasele.

IMG_0128

Aga edasi siis Pardiralli muljetest. On vist muidugi ka sõnadeta selge, et tegu on geniaalse ja tänuväärse üritusega, kus mõnusa meelelahutuse käigus kogutakse raha heategevuseks. Kuldsponsor Oru hotell annetas igalt vahemikus 01–11.06 hotellis ööbinud külastaja poolt tasutud öölt 2 eurot Pardiralli heategevuseks. Minu meelest on see ülimalt tore panus hotelli poolt. Ürituse tuluga toetatakse vähihaigeid ning spetsiaaltoidusegusid vajavaid lapsi.

IMG_0163

IMG_0154

IMG_0190

Delfi andmetel kogus laupäeval toimunud Pardiralli 2016 inimeste abiga 132 948 eurot annetusi. Kõik 10 000 parti leidsid endale sponsori ning said võimaluse pargi kanalis võistelda.

IMG_0151

Kui te sel aastal ise kohal ei käinud, siis loodan, et meeleolukas pildireportaaž kutsub teid osalema järgmisel aastal.

The post Pardiralli 2016 muljed läbi Eveliisi pilgu appeared first on Oru Hotel Superior***.

]]>